Co to jest Toastmasters?

Autor: admin | 15 kwietnia 2014

Toastmasters jest międzynarodową organizacją, która działa na wszystkich kontynentach świata. Głównym celem klubów Toastmasters jest szerzenie umiejętności przemawiania i przewodzenia. W tym celu pomaga się każdemu przełamywać swoje lęki przed wystąpieniami publicznymi.

Jak to jest realizowane?

Każdy z członków klubu otrzymuje dwa podręczniki: „Kompetentny mówca” oraz „Kompetentny lider”. Są one podzielone na kilka tematycznych projektów. Można je realizować w indywidualnym tempie, także z pomocą bardziej doświadczonych mówców i liderów.

Co wyróżnia Toastmasters?

W dzisiejszych czasach umiejętność płynnego i precyzyjnego przemawiania na forum publicznym stała się niezwykle cenna. Jest ona bardzo poważana przez pracodawców. W pracy zawodowej trzeba bowiem odpowiednio komunikować się z kierownictwem i współpracownikami oraz umiejętnie zaprezentować produkt na zewnątrz. Z kolei występując w roli społecznej konsumenta, niezwykle ważne jest asertywne przedstawienie swojego zdania.
Jednak udział w spotkaniach klubu Toastmasters, to nie tylko realizacja kolejnych zadań z zakresu przemawiania i przywództwa. To także spotkania z entuzjastami rozwoju osobistego z wielu różnych środowisk i branż. Każde spotkanie wywołuje wiele pozytywnych emocji. Wszystkie te elementy wpływają na to, że wychodząc z klubu można poczuć satysfakcję z pożytecznie i przyjemnie spędzonego czasu.
Na spotkanie przyjść może każdy. Wstęp jest darmowy. Każdy też może wystąpić publicznie i wypowiedzieć się na temat przewodni spotkania. Osoby niezdecydowane co do zostania członkami klubu, przed podjęciem decyzji mogą bez zobowiązań uczestniczyć w wielu spotkaniach.